Klever BALLISTOL TEFLON Spray 200 ml zbraňový olej
Kód tovaru: 9127921946
Klever BALLISTOL TEFLON Spray 200 ml zbraňový olej
Kód tovaru: 9127921946
- Stav: Nové
- Kód výrobcu: Iné
- Model: Teflón
- Hmotnosť produktu s obalom: 0,5 kg
- Značka: Klever Gmbh
- Druh: Olej
- Stav balenia: Originál
POZOR: v prípade možnosti výberu farby, typu, vzoru ju uveďte do poznámky
PTFE-sprej je to, čo potrebujete a máte k dispozícii na krátkodobé a dlhodobé mazanie a na zabezpečenie extrémne hladkého kĺzania. Častice PTFE priľnú k mazanému povrchu, aj keď sú na ňom mikroskopické trhliny, a zabezpečia hladké kĺzanie bez trhania, čím sa výrazne znižuje trenie a lepenie.
Použitá prísada – PTFE (polytetrafluóretylén) – je známa všetkým po celom svete ako Teflon®. Tento názov je registrovaná ochranná známka americkej spoločnosti DuPont a jeho používanie bez povolenia je zakázané.
TECHNICKÉ ÚDAJE:
- PTFE Teflónový olej v aerosól
- Kapacita: 200 ml
- Výrobca: F.W.KLEVER GmbH Nemecko
História vzhľadu BALLISTOL od F.W.KLEVERA
V roku 1874 Friedrich Wilhelm Klever, právnik so záujmom o ekonómiu, postavil chemický závod F.W.Klever v Kolíne nad Rýnom v Nemecku. Rozbehol výrobu olejov a tukov získavaných z čierneho uhlia. Aby sa osamostatnil od zdrojov dodávok surovín, kúpil baňu. Na prelome 19. a 20. storočia cisárska armáda potrebovala univerzálny olej, ktorý by bol vhodný nielen na konzerváciu kovových častí zbraní, ale umožňoval aj údržbu a ochranu drevených pažieb a kožených prvkov. Zároveň sa požadovalo, aby ho mohli vojaci používať ako hojivé mazivo na drobné rany, rezné rany a modriny.
Úspech pri vynájdení receptúry tohto špeciálneho oleja dosiahol Dr. Helmut Klever, vtedajší prednášateľ chémie na Technickej univerzite v Karlsruhe, ktorý pre ňu vymyslel názov kombinujúci technický výraz balistický a latinské slovo oleum, čo znamená ropa. Už po krátkom čase si BALLISTOL získal povesť zázračného oleja vďaka svojim úžasným, často až „zázračným“ vlastnostiam. Tento prostriedok používala nemecká armáda v rokoch 1905 až 1945.
Značka BALLISTOL prežila všetky historické otrasy minulého storočia a - používaná ako bežný pojem v každodennom živote - sa stala súčasťou slovníka odborných výrazov používaných poľovníkmi, strelcami, rybármi a mnohými ďalšími ľuďmi. so zveličením možno povedať, že názov BALLISTOL sa stal synonymom kvality a všestrannosti.
Stav | Nové |
Kód výrobcu | Iné |
Model | Teflón |
Hmotnosť produktu s obalom | 0,5 kg |
Značka | Klever Gmbh |
Druh | Olej |
Stav balenia | Originál |
PACKETA - výdajné miesto
- Objednávky do 20€ (4,2€ doprava), inak doprava zadarmo.
- Dodanie do 1 pracovného dňa od doručenia na sklad.
- Hmotnosť do 15 kg a do celkového obvodu balíka 2m.
- Pri presiahnutí hmotnosti alebo rozmerov je účtovaná individuálna cena dopravy konzultované so zákazníkom.
GLS SR - kuriér
- Objednávky do 20€ (4,9€ doprava), inak doprava zadarmo.
- Dodanie do 1 pracovného dňa od doručenia na sklad.
- Hmotnosť do 30 kg a do celkového obvodu balíka 3m.
- Pri presiahnutí hmotnosti alebo rozmerov je účtovaná individuálna cena dopravy konzultované so zákazníkom.
GLS SR - Parcelshop
- Objednávky do 20€ (3,9€ doprava), inak doprava zadarmo.
- Dodanie do 1 pracovného dňa od doručenia na sklad.
- Hmotnosť do 30 kg a do celkového obvodu balíka 3m.
- Pri presiahnutí hmotnosti alebo rozmerov je účtovaná individuálna cena dopravy konzultované so zákazníkom.
PACKETA ČR - výdajné miesto
- Cena dopravy je 2,9 € a do 15 kg.
- Dodání do 2 pracovních dnů od doručení na náš sklad.
- Individuální doprava není možná.
GLS ČR - kuriér
- Cena dopravy je 4,9 € a do 30 kg.
- Dodání do 2 pracovních dnů od doručení na náš sklad.
- Individuální doprava není možná.
GLS ČR - Parcelshop
- Cena dopravy je 4,9 € a do 30 kg.
- Dodání do 2 pracovních dnů od doručení na náš sklad.
- Individuální doprava není možná.
Vašou objednávkou sa zaoberáme až po prijatí platby na náš účet. Za tovar môžete vopred zaplatiť
- Platba prevodom - zálohová platba (objednávky do 20 €) - 30 % z ceny tovaru + poštovné 3,9 € + 2,60 € (suma za dobierkovú platbu v rámci SR). Zvyšnú sumu doplatíte pri prevzatí tovaru kuriérovi.
- Platba prevodom - zálohová platba (objednávky nad 20 € do 300 €) - 30 % z ceny tovaru + 2,60 € (suma za dobierkovú platbu v rámci SR). Zvyšnú sumu doplatíte pri prevzatí tovaru kuriérovi.
- Platba prevodom - zálohová platba (objednávky nad 300 €) - 50 % z ceny tovaru + 2,60 € (suma za dobierkovú platbu v rámci SR). Zvyšnú sumu doplatíte pri prevzatí tovaru kuriérovi.
- Platba prevodom - plná čiastka - pri preberaní tovaru neplatíte nič navyše.
Vašu objednávku môžete uhradiť
- PREVODOM NA ÚČET
- VKLADOM NA ÚČET
- POŠTOVOU POUKÁŽKOU
Informácie o účte pre platbu
Meno a priezvisko: Milan Čelko KUPSITO
Slovenská sporiteľňa, a.s.
Tomášikova 48
832 37 Bratislava
IBAN: SK7309000000005224213243
SWIFT / BIC: GIBASKBX<
Pri úhrade je nutné uviesť variabilný symbol = ČÍSLO OBJEDNÁVKY (bez VS nebude možné priradiť platbu k objednávke).
PODOBNÉ PRODUKTY
Hodnotenie obchodu
Zobraziť viac