Analógový vlhkomer pre humidor
Kód tovaru: 14493970902
Analógový vlhkomer pre humidor
Kód tovaru: 14493970902
- Stav: Nové
- Druh: Vlhkomer
- Značka: inna (OEM)
- Model: DO HUMIDORU
- Stav balenia: Náhrada
POZOR: v prípade možnosti výberu farby, typu, vzoru ju uveďte do poznámky
ANALÓGOVÝ VLHKOSŤ
PRE VZDUCH
PREJEMIE 75 mm
HRÚBKA 20 mm
VRÁTANE SAMOLEPIACICH VELKOROV
Fenomén zmien v prírode v dôsledku zvyšujúcej sa vlhkosti je človeku známy už oddávna. Dá sa to pozorovať nielen na správaní zvierat, ale aj na rastlinách (kotúľajúce sa kvety či suché šišky). Počiatky merania vlhkosti siahajú do 15. a 16. storočia, kedy sa robili pokusy nájsť metódu na meranie hustnutia vodnej pary vo vzduchu. V roku 1500 Leonardo da Vinci zostrojil vlhkomer, ktorý pozostával z klbka vlny zavesenej na váhe, ktorá menila svoju hmotnosť v závislosti od absorbovanej vlhkosti. Následný výskum našiel mnoho materiálov, ktoré reagujú na zmeny vlhkosti, a to organických (rastliny, vlasy atď.) aj anorganických (minerály a chemické zlúčeniny). Ich hlavnou nevýhodou však bola strata opakovateľnosti výsledkov merania so starnutím hygroskopického prvku. Preto bolo potrebné nájsť dokonalejšiu metódu merania.
V súčasnosti je čoraz ťažšie nájsť vlhkomery ako samostatné prístroje, väčšinou sa používajú spolu s inými prístrojmi na zisťovanie meteorologických podmienok. Takzvaný prenosné meteostanice alebo termo-vlhkomery, poskytujúce parametre ako teplota vzduchu, teplota rosného bodu, relatívna vlhkosť a iné. V prípade elektronických zariadení spôsobuje vlhkosť zmeny v kapacite snímača meracej sondy. Tieto zariadenia sú overené, kalibrované a kalibrované, čo neplatí pre obľúbené domáce, lacné elektronické indikátory bez triedy presnosti. Veľkou výhodou elektronických zariadení je možnosť elektronického zaznamenávania meraní a sledovania mikroklímy na rozdiel od iných riešení, kde bolo dôležité vizuálne čítanie alebo záznam na papier. Ich nevýhodou je potreba napájania a čas potrebný na stabilizáciu čítania zo zariadenia
Stav | Nové |
Druh | Vlhkomer |
Značka | inna (OEM) |
Model | DO HUMIDORU |
Stav balenia | Náhrada |
PACKETA - výdajné miesto
- Objednávky do 20€ (4,2€ doprava), inak doprava zadarmo.
- Dodanie do 1 pracovného dňa od doručenia na sklad.
- Hmotnosť do 15 kg a do celkového obvodu balíka 2m.
- Pri presiahnutí hmotnosti alebo rozmerov je účtovaná individuálna cena dopravy konzultované so zákazníkom.
GLS SR - kuriér
- Objednávky do 20€ (4,9€ doprava), inak doprava zadarmo.
- Dodanie do 1 pracovného dňa od doručenia na sklad.
- Hmotnosť do 30 kg a do celkového obvodu balíka 3m.
- Pri presiahnutí hmotnosti alebo rozmerov je účtovaná individuálna cena dopravy konzultované so zákazníkom.
GLS SR - Parcelshop
- Objednávky do 20€ (3,9€ doprava), inak doprava zadarmo.
- Dodanie do 1 pracovného dňa od doručenia na sklad.
- Hmotnosť do 30 kg a do celkového obvodu balíka 3m.
- Pri presiahnutí hmotnosti alebo rozmerov je účtovaná individuálna cena dopravy konzultované so zákazníkom.
PACKETA ČR - výdajné miesto
- Cena dopravy je 2,9 € a do 15 kg.
- Dodání do 2 pracovních dnů od doručení na náš sklad.
- Individuální doprava není možná.
GLS ČR - kuriér
- Cena dopravy je 4,9 € a do 30 kg.
- Dodání do 2 pracovních dnů od doručení na náš sklad.
- Individuální doprava není možná.
GLS ČR - Parcelshop
- Cena dopravy je 4,9 € a do 30 kg.
- Dodání do 2 pracovních dnů od doručení na náš sklad.
- Individuální doprava není možná.
Vašou objednávkou sa zaoberáme až po prijatí platby na náš účet. Za tovar môžete vopred zaplatiť
- Platba prevodom - zálohová platba (objednávky do 20 €) - 30 % z ceny tovaru + poštovné 3,9 € + 2,60 € (suma za dobierkovú platbu v rámci SR). Zvyšnú sumu doplatíte pri prevzatí tovaru kuriérovi.
- Platba prevodom - zálohová platba (objednávky nad 20 € do 300 €) - 30 % z ceny tovaru + 2,60 € (suma za dobierkovú platbu v rámci SR). Zvyšnú sumu doplatíte pri prevzatí tovaru kuriérovi.
- Platba prevodom - zálohová platba (objednávky nad 300 €) - 50 % z ceny tovaru + 2,60 € (suma za dobierkovú platbu v rámci SR). Zvyšnú sumu doplatíte pri prevzatí tovaru kuriérovi.
- Platba prevodom - plná čiastka - pri preberaní tovaru neplatíte nič navyše.
Vašu objednávku môžete uhradiť
- PREVODOM NA ÚČET
- VKLADOM NA ÚČET
- POŠTOVOU POUKÁŽKOU
Informácie o účte pre platbu
Meno a priezvisko: Milan Čelko KUPSITO
Tatra banka, a.s.
Hodžovo nám. 3
811 06 Bratislava
IBAN: SK1411000000002948180519
SWIFT / BIC: TATRSKBX<
Pri úhrade je nutné uviesť variabilný symbol = ČÍSLO OBJEDNÁVKY (bez VS nebude možné priradiť platbu k objednávke).
PODOBNÉ PRODUKTY
Hodnotenie obchodu
Zobraziť viac